Dzisiaj jest: Niedziela, 30 sierpnia 2015, Imieniny: Benona, Jowity, Szczsnego
Nawigacja: Aktualności
Wyszukaj:

Msze święte w sanktuarium

W niedziele
8.00, 12.00, 17.00

W dni powszednie
17.00- czas zimowy
18.00 - czas letni

Polecamy

 

Aktualności
Pożar plebanii w Skrzatuszu
czwartek, 26 marca 2015 20:25

Ponad 10 zastępów Straży Pożarnej walczy z pożarem plebanii przy sanktuarium w Skrzatuszu. Choć straty na razie trudno oszacować, wiadomo już, że są ogromne.

- Dach jest całkowicie zniszczony, plebania zalana. Budynek będzie praktycznie do całkowitego remontu - mówi ks. Andrzej Malczyński, od niedawna kustosz sanktuarium. Na szczęście z plebanii udało się wynieść wszystkie dokumenty i archiwalia. Nie ma też zagrożenia dla stojącego obok nowego domu pielgrzyma.

To wielki cios dla skrzatuskiego sanktuarium. Całkiem niedawno zakończyła się jego renowacja. Wciąż trwa budowa domu pielgrzyma. Wszystkie te prace pochłonęły wiele środków, które pochodziły także od diecezjan.

Teraz dojdą kolejne koszty.

- Zwrócę się do diecezjan, aby podczas zbiórki w drugi dzień Świąt, wsparli odbudowę plebanii w Skrzatuszu - mówi bp Edward Dajczak, który prosi też o modlitwę w intencji diecezjalnego sanktuarium.

 
Centrum Polski w Skrzatuszu
niedziela, 08 lutego 2015 08:09

3. Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji, który odbędzie się właśnie w Skrzatuszu. Organizatorzy spodziewają się nawet ponad tysiąca gości nie tylko z kraju.

1. Kongres odbył się w lipcu 2012 roku w Kostrzynie nad Odrą. Wzięło w nim udział ponad 1200 osób z kraju i ze świata. Obecni byli m.in. oo. Enrique i Antonello, a także abp Rino Fisichella, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji. Celem pierwszego kongresu było spotkanie się różnych środowisk zajmujących się szeroko pojętą nową ewangelizacją i wspólna modlitwa za to dzieło.

2. Kongres odbył się w Warszawie we wrześniu 2013 roku pod hasłem "Obudzić olbrzyma". Tematyka kongresu dotyczyła ewangelizacji parafii, a częścią jego programu była wielka ewangelizacja Warszawy, największego miasta w Polsce.

Tematem 3. kongresu będzie ewangelizacja środowisk wiejskich. To właśnie dlatego na miejsce tego ogólnopolskiego wydarzenia wybrano diecezję koszalińsko-kołobrzeską.

Więcej…
 
Boże Narodzenie
środa, 24 grudnia 2014 00:00

 


W te przepiękne  święta Bożego Narodzenia – tak wyczekiwany przez nas czas radości –przyjmijcie drodzy Parafianie i Goście serdeczne życzenia.

Niech nowo narodzone Dzieciątko błogosławi nam wszystkim i na nowo rozpali w nas  źródło sił, abyśmy byli wytrwali w osiąganiu naszych dobrych celów.

Niech obdarzy nas miłością i pokojem, abyśmy w naszych dążeniach wzajemnie się wspierali.

Niech na nowo obudzi w nas wiarę i nadzieję, by każdy dzień był dla nas tym najważniejszym dniem życia.

Niech otoczy nas ciepło miłości bijące od betlejemskiego żłóbka i sprawi, aby w naszych rodzinach umacniała się wzajemna miłość i poszanowanie, a wszelkie trudne sprawy były rozwiązywane w duchu życzliwości i otwarcia na siebie.

Prosimy o przekazanie tych życzeń chorym i starszym, oraz tym wszystkim, którzy dziś nie mogą być tu z nami.

Pozdrawiamy Was serdecznie:

ks. Andrzej Malczyński – proboszcz i ks. Andrzej Popiołek– wikariusz

 
Adwentowe Czuwanie Młodych
poniedziałek, 08 grudnia 2014 00:00


 

Tradycją naszej diecezji stały się Adwentowe Czuwania Młodych, które gromadzą młodzież na wspólnej modlitwie i są kontynuacją wrześniowego spotkania w Skrzatuszu. W tym roku chcemy przeżyć wspólne spotkanie pod hasłem: „Daję Słowo!”.

W najbliższą sobotę 13 grudnia  o godz. 20.00 w Pile odbędzie się Adwentowe Czuwanie Młodych. Organizujemy wyjazd ze Skrzatusza przy sanktuarium o godz. 19.15, koszt 5 zł. Zachęcamy młodzież do zapisów online do czwartku włacznie; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Więcej…
 
Projekt Unii Europejskiej
wtorek, 25 listopada 2014 15:14

 


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013

Tytuł projektu:

RENOWACJA SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ BOLESNEJ W SKRZATUSZU

 

Więcej…
 
Uroczystość Chrystusa Króla
sobota, 22 listopada 2014 19:20

Uroczystość tę wprowadził papież Pius XI w roku 1925 na zakończenie Roku Świętego: przypadła ona wówczas na 11 grudnia. Po ostatniej reformie liturgicznej w 1969 r. uroczystość została przeniesiona na ostatnią niedzielę przed Adwentem. Mimo, że jest to święto tak młode, jego treść była przeżywana w Kościele od początku jego istnienia. Wskazuje na to wiele fragmentów Ewangelii oraz starożytnych pism chrześcijańskich. Geneza kultu Chrystusa jako Króla sięga natomiast już Starego Testamentu, zapowiadającego przyjście Mesjasza, króla, potomka Dawida.

Greckie słowo "chrystus" jest odpowiednikiem hebrajskiego „mesjasz” i oznacza pomazańca, namaszczonego, co w znaczeniu starotestamentalnym odnosiło się zarówno do króla, jak i kapłana, a nieraz także do proroka.

Umieszczenie tej uroczystości na końcu kalendarza wiąże się z biblijnym rozumieniem czasu i odzwierciedla zarazem sens roku liturgicznego, który jakby odtwarza najważniejsze zdarzenia w dziejach zbawienia.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 12